beautician-specialist-of-permanent-makeup-making-b-ywxekwk.jpg

Co to jest makijaż permanentny?

Czy poranna toaleta też zajmuje Ci za dużo czasu? Mycie twarzy, układanie włosów, kremy, makijaż - to wszystko kosztuje nawet godzinę porannego snu i od samego rana wbija w tryb pośpiechu i nieustannego pędu. Można temu w jakiś sposób zaradzić, w czym pomaga makijaż permanentny. Z pewnością już słyszałaś to określenie i może nawet rozważałaś jego wykonanie - w końcu perspektywa porannego spokoju jest bardzo kusząca. Z drugiej informacje o bolesnym zabiegu i wątpliwości co do trwałości makijażu Cię zniechęcały? W naszym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania, które najczęściej zadają sobie kobiety chcące zainwestować w taki trwały make-up. Czy makijaż permanentny boli? Jak długo się utrzymuje? Ile trwa jego wykonanie? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z poniższego artykułu, dlatego zachęcamy do jego przeczytania.


Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?

Jak sama nazwa wskazuje makijaż permanentny jest w jakiś sposób trwały, czyli długo utrzymuje się na ciele. A to jest możliwe dzięki wykorzystaniu tuszu, który wprowadzany jest pod skórę. W swoim założeniu zabieg makijażu permanentnego przypomina trochę tatuowanie, z tym że pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy naskórka (od 0,3 do 0,8 mm), więc z biegiem czasu ulega naturalnemu zatarciu i jaśnieje. Jednak od momentu wykonania zabiegu do ostatecznego zaniknięcia makijażu może minąć kilka lat, więc warto dobrze przemyśleć tę decyzję, bo zbyt pochopny wybór linergistki, czyli specjalistki od makijażu, może skutkować karykaturalnym efektem. Trzeba więc zwrócić uwagę na doświadczenie osoby wykonującej makijaż, rodzaj stosowanego pigmentu oraz dopasowanie make-up'u do typu urody. Jeśli te trzy czynniki będą odpowiednio dobrane, to trwały makijaż z pewnością przyniesie dużo satysfakcji, pozwoli codziennie oszczędzić mnóstwo czasu i przede wszystkim zapewni perfekcyjny wygląd w każdych warunkach.


Rodzaje makijażu permanentnego

Aby prawidłowo odpowiedzieć na zadane we wstępie pytania, należy podzielić makijaż permanentny ze względu na jego rodzaj, czyli inaczej najczęściej wybieraną usługę. Rozróżnia się trzy najpopularniejsze zabiegi, czyli:

  • makijaż permanentny brwi,
  • makijaż permanentny kreski oka - eyeliner (górnej lub dolnej),
  • makijaż permanentny ust.


Każda z opcji może być wykonywana indywidualnie lub w połączeniu z innymi, co daje efekt pełnego makijażu. Prawidłowe wykonanie zabiegu na wybranych partiach ciała pozwala na długo zapomnieć o kredce do oczu, tuszu do rzęs, czy błyszczyku do ust. Nic więc dziwnego, że makijaż permanentny staje się popularniejszy z roku na rok i coraz częściej można podziwiać jego efekty na twarzach koleżanek.


Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to najczęściej wykonywany zabieg tego rodzaju. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale najważniejszy to fakt, że brwi są zdecydowanie najbardziej problematyczną częścią i wymagają systematycznej pielęgnacji. Niestety henna utrzymuje się maksymalnie 2 - 3 tygodnie, więc kobiety, które nie mogą pochwalić się własną mocno zarysowaną linią brwi, często decydują się na to rozwiązanie. Dzięki temu zyskują bardziej wyrazistsze spojrzenie na długie lata. Jednak należy pamiętać, że ładny efekt daje tylko idealne dopasowanie kształtu brwi do proporcji twarzy - włoski powinny biec wzdłuż łuku brwiowego. I w tym przypadku można zdecydować się na dwie opcje. Pierwsza z nich zakłada w zasadzie całościowe "wytatuowanie" brwi i z tej możliwości korzystają kobiety, które z natury mają bardzo rzadkie włoski lub je utraciły (np. z powodu chemioterapii). Drugim rozwiązaniem jest uzupełnienie naturalnych włosków, dzięki czemu brwi wydają się gęstsze.


Makijaż permanentny kreski oka

Zrobienie idealnej kreski na powiece to prawdziwa sztuka. A co więcej, nie wystarczy tutaj zrobienie jednej linii, bo trzeba ją powtórzyć jeszcze na drugim oku. Rezultat? Dużo nerwów i straconych minut na poprawianie makijażu oczu. Na szczęście jest dobre rozwiązanie, które doceniło już wiele kobiet na całym świecie, a mianowicie trwały eyeliner. Makijaż permanentny oka to drugi najczęściej wykonywany zabieg tego rodzaju. Dodatkowo często jest łączony z opisanym wyżej makijażem brwi, dzięki czemu powstaje piękna i trwała oprawa oka. W tym przypadku są trzy wersje:

  • makijaż permanentny górnej powieki,
  • makijaż permanentny dolnej powieki,
  • makijaż permanentny obu powiek.


Ich atutem jest uzupełnienie linii rzęs, dzięki czemu całość wydaje się zdecydowanie grubsza, co wzmacnia spojrzenie, nawet przy niepomalowanych oczach.


Makijaż permanentny ust

Ten rodzaj makijażu permanentnego jest przeznaczony dla Pań, które marzą o ładnie zarysowanych i symetrycznych ustach oraz pełnych wargach, a poza tym mają dość nieustannie rozmazującej się szminki. Zazwyczaj zabieg kojarzy się z delikatnym zabarwieniem warg, jednak obecnie można także lekko skorygować ich kształt, dzięki czemu zachwycają od pierwszej chwili. Dlatego poleca się go kobietom, które z natury mają słabo ukrwione usta, przez co wyglądają one blado. Makijaż permanentny ust jest także dobrym pomysłem dla osób, które lubią korzystać z kolorowych kosmetyków, ale jednocześnie prowadzą intensywny tryb życia, więc szminka dość szybko znika z warg. Dzięki stosunkowo szybkiemu zabiegowi można zapomnieć o tych niedogodnościach.


Czy zabieg makijażu permanentnego boli?

Jedno z najczęstszych pytań, które pojawia się przy okazji szukania informacji o makijażu permanentnym, to próg bólu, czyli jak bardzo boli jego wykonanie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ odczuwanie bólu to sprawa bardzo indywidualna, jednak w każdym przypadku pojawia się przynajmniej delikatne uczucie dyskomfortu. W końcu zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę za pomocą mikroigieł, które muszą przebić się przez naskórek. I chociaż jest to metoda bezpieczna, to w niektórych przypadkach nie jest całkowicie bezbolesna, szczególnie gdy zdecydujemy się na makijaż permanentny powiek lub ust. W przypadku makijażu permanentnego brwi ból pojawia się rzadziej, gdyż linia łuku brwiowego jest mniej unerwiona. Warto też pamiętać, że przed zabiegiem nakładane są na twarz kremy i żele znieczulające, które ograniczają odczuwanie bólu, a i sama kosmetyczka wie doskonale, jak zmniejszyć dyskomfort swojej klientki.


Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Czas wykonywania makijażu permanentnego uzależniony jest od kilku czynników, w tym jego rodzaju, intensywności, ilości wprowadzanego pigmentu oraz reakcji klientki na ból (np. konieczność częstszych przerw). Zazwyczaj zabieg trwa od godziny do dwóch, bo poza samym makijażem trzeba tez zadbać o całą otoczkę, czyli przygotowanie twarzy poprzez jej oczyszczenie z resztek kremu i make-upu oraz znieczulenie. Ponadto zabieg makijażu permanentnego powinno się powtórzyć po upływie około 2 tygodni, ponieważ po tym czasie skóra już się odpowiednio zregeneruje, więc będzie można wyrównać koloryt i symetrię. Nie można też zapominać o etapie przygotowawczym, czyli wywiadzie, który ma na celu ustalenie potrzeb i oczekiwań klientki co do efektów.


Cena makijażu permanentnego

Makijaż permanentny z pewnością nie należy do tanich zabiegów, jednak należy pamiętać, że efekt widoczny jest nawet przez kilka lat, więc jest to w gruncie rzeczy opłacalny zabieg. A jak kształtują się ceny? To zależy w dużej mierze od miasta, salonu oraz rodzaju makijażu permanentnego, ale trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Z kolei uzupełnienie jest zazwyczaj wliczone w cenę lub w przypadku niższych kwot początkowych zostaje obniżone o kilkadziesiąt procent w stosunku do pierwotnej ceny.


Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Jak każdy zabieg, tak i makijaż permanentny ma pewną listę przeciwwskazań do jego wykonywania. Najważniejsze z nich to choroby wirusowe lub zapalne, ciąża, infekcje oczu, łuszczyca bądź inne zaawansowane choroby skóry oraz cukrzyca. Co istotne, przeciwwskazaniem do wykonania makijażu są również zagęszczone bądź przedłużone rzęsy lub korzystanie z preparatów na ich porost. Te ostatnie należy odstawić na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Podczas wywiadu ze swoją kosmetyczką należy podejść poważnie do tematu przeciwskazań, ponieważ makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym i nie powinno się go wykonywać, gdy istnieje jakiekolwiek ryzyko powikłań.


Zobacz urządzenia

-20%
 Dr. Pen N2-W

Dr. Pen N2-W

183,99 zł  229,99 zł  Zobacz
Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 183,99 zł 

Newsletter